V týmu se zkušeným kolegou Petrem se budeš starat o přidělené firmy. Jedná se o společnosti s desítkami až stovkami zaměstnanců a zpravidla i interním IT.

Společně řešíte L2 až L3 support. Pomáháte internímu IT s nasazováním nových technologií, architekturou, zabezpečením, troubleshootingem a upgrady.

I když budete pracovat ve dvojici, neznamená to, že jste na vše sami. Jsou tu ostatní týmy, se kterými si pomáháte a seniorní kolegové, kteří zkoumají a připravují nové technologie.

Množství používaných technologií se snažíme udržovat co nejmenší (o důvodech mluvil kolega Martin Haller ve své přednášce „Když méně je více“) a rozumět jim do hloubky. Mezi používané technologie patří Microsoft (Active Directory, Windows Server, Windows 10/11, Hyper-V), FortiNet (FortiGate, FortiSwitch, FortiAP, FortiAnalyzer, FortiEMS), ESET, Microsoft 365 (Entra ID, Exchange, Sharepoint, Teams, OneDrive, Intune, Defender), Veeam.

Kdo je PATRON-IT

Naše firma se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost. Nejvíce času věnujeme prevenci, takzvanému hardeningu – tzn. bezpečnému nastavení prostředí, abychom minimalizovali pravděpodobnost vzniku incidentu. Zároveň prostředí monitorujeme a případné incidenty se snažíme odhalit co nejdříve (něco na způsob „SOC“ – Security Operation Center).

Občas vyrážíme i na pomoc napadeným firmám (více v přednášce „Proč je obnova po ransomware utrpení“) – kdy se je snažíme co nejrychleji zachránit. Pátráme po vektoru útoku, zachraňujeme data, vyjednáváme s útočníky, spolupracujeme s policií, obnovujeme a zabezpečujeme prostředí. Jedná se o velice intenzivní, ale zajímavou práci. Budeme rádi, když se do takové záchrany také zapojíš.

Co se týče znalostí, snažíme se být mezi nejlepšími. O našich znalostech, zkušenostech a zážitcích pak píše náš šéf, Martin Haller, blog, přednáší na významných konferencích a vystupuje v médiích.

Co Ti můžeme nabídnout?

Práci na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou s nástupní mzdou 57.500 Kč s pravidelným růstem, 5 týdnů dovolené, 1x týdně homeoffice, částečně flexibilní pracovní dobu, placené přesčasy a profesní růst.

V Hradci Králové máme pěkné nové kanceláře (ne open space). Většinu HW a SW co používáme si můžeš zapůjčit k testování. Budeš mít dostatek možností profesně růst.

Díky tomu, že jsme malá firma, ve které aktivně pracují i její zakladatelé, změny se dějí rychle a od dobrého nápadu je blízko k realizaci. Osud a směrování firmy tak máme ve společných rukách.

Koho hledáme?

Tato pozice není vhodná pro někoho čerstvě po škole. Potřebujeme nejméně 2 roky praxe (ale spíše více), abys byl pro svého parťáka pomocí již od prvního týdne.

IT je obor, co se neustále vyvíjí. Objevují se nové technologie a ty současné vychází v nových verzích. Proto je nutné, aby tě IT bavilo, jinak bude těžké udržet krok.

Část zákazníků máme se zahraničními pobočkami či matkami. Zároveň se na zahraniční firmy začínáme zaměřovat. Potřebujeme tedy obstojnou znalost angličtiny (schopnost alespoň psané komunikace).

Pošli nám svůj životopis, do 7 dnů odpovíme, co podnikneme dál. Výběrové řízení se skládá ze setkání s jednatelem Martinem Melichem a zkušebního dne s naším týmem. Těšíme se!

Jak tuto pozici vidí naši
kolegové

Bude to již 8 roků od mého nástupu do společnosti PATRON-IT. Za tu dobu jsem byl svědkem mnohých změn, které vždy vedly ke zlepšení pracovních podmínek. Nemám rád stereotyp a naopak jdu vstříc novým výzvám. A to je přesně to, co mi práce na technické podpoře zaručuje. Nabité vědomosti lze zužitkovat v projektech a v jejich realizacích. Přičemž důležitým aspektem pro dosažení úspěchu je i kvalitní team lidí, který zde rozhodně máme.

Filip Semerák

Filip Semerák
IT správce