Kam míříme?

 • Chceme dělat tu nejlepší správu sítě hodnou 21. století.
 • Chceme být luxusní značkou (nebýt nejlevnější, ale být těmi, o kterých se ví, že když něco dělají, existuje jen úspěch).
 • Chceme čím dál častěji spolupracovat s firmami, které mají interní IT oddělení a poskytovat jim konzultace.
 • Chceme přispět ke zlepšování IT prostředí, protože jen 8 % českých firem dělá IT správně.
 • Do 3 let chceme rozšířit hradecký tým na 16 lidí.

Proklepněte si nás

Na Martinhaller.cz se dozvíte o našem know-how, že děláme IT jako Baťa cvičky nebo jak jsme přednášeli na HackerFest 2018.

Přečtěte si článek o lidech v PATRON-IT nebo jak u nás funguje technická podpora.

Zapátrejte na facebooku.

Zeptali jsme se našich kolegů
„Co oceňujete na práci v PATRON-IT?“

„Oceňuji férové jednání jak ze strany svých kolegů, tak i nadřízených. Vím, že se na ně mohu spolehnout a v případě potřeby mi vždy ochotně a rádi poradí. Všichni táhneme za jeden provaz.“
„Líbí se mi "drive" firmy. Neustále se posouváme vpřed, jsme lepší a lepší a u inovací není od nápadu k realizaci příliš daleko. V práci mám okolo sebe skvělé kolegy, na které se mohu spolehnout a panuje u nás dobrá nálada.“
„Perfektní team lidí, profesionalitu naší práce, vyspělost technologií, které používáme, a znalosti, ke kterým máme přístup. Všichni mají kompetence a zodpovědnost. Nekorporátní přístup – vše záleží na domluvě.“
„Příjemné a ochotné kolegy, dobrou atmosféru na pracovišti a pěkné, moderní kanceláře.“
„Upřímnost. Co se slíbí, to se dodrží. Všichni jsme přátelé, co si pomáhají. Finanční i nefinanční uznání za práci. Možnost rozvíjet se v tom, co nás zajímá a baví. Profesionální komunikaci i směrem k zákazníkům. Člověk je hrdý na to, kde pracuje.“
„Uznání za odvedenou práci. Komunikace a dodržení stanovených podmínek. Možnost seberealizace.“
„Příjemné pracovní prostředí a atmosféra, nadřízení, kteří nejsou debilové :)). Férový přístup od kolegů i nadřízených, kterým mohu věřit. Nespíme na vavřínech a posouváme sebe a technologie.“
Co bychom měli jako zaměstnavatel zlepšit, se dozvíte v hodnocení firem na Atmoskop.cz

Číháte na změnu?
Na tuto pozici právě nabíráme!

 • Správce sítě na vedení IT projektů

  Pokud si na současném místě říkáte, že by bylo fajn, kdyby někdo ocenil vaši práci a dal vám příležitost zapojit se do zajímavých projektů, tato pozice by vás mohla zajímat.

  Do Hradce Králové hledáme kolegu, který by s námi rád přispíval ke zlepšování IT prostředí českých firem, chce získat zkušenosti z různých síťových prostředí a hledá dlouhodobé zaměstnání, aby mohl růst k vedení vlastních projektů.

  Kdo jsme?

  Jsme malý (v hradeckých kancelářích je nás 11) a mladý (21–39 let) IT tým. Pracujeme v přátelském prostředí, sdílíme informace, pomáháme si na projektech. Nemáme mezi sebou "blbce". Jsme upřímní vůči sobě, vedení i našim zákazníkům.

  Považujeme se za stabilní firmu a možná vás zaujme, jak pokročilé a propracované technologie používáme. Vůči našim zákazníkům jsme se zavázali výpadkům předcházet. Máme k tomu vyladěný dohledový systém, který každých pár minut překontroluje sítě odshora dolů (přesvědčte se ve videu). Využíváme centrálních konzolí pro efektivní správu (ESET SMC, Ubiquiti Unifi controller, Fortinet FortiAnalyzer) i nejnovější systémy/HW (většina PC po naší správou má Windows 10, třetina serverů Windows Server 2016 a téměř všechny PC jsou na SSD). Dbáme na zabezpečení (nasazujeme FortiGate routery, máme compliance kontroly/reporty), pravidelně se mezi sebou školíme a vzděláváme.

  Na support nám volají a píší jen firemní zákazníci, které známe dlouhodobě i osobně. Pomáháme jim vyřešit jejich IT požadavky. S nepodnikatelskými zákazníky nepracujeme vůbec.

  Jak si představujeme vás?

  Pracujete jako správce sítě, IT administrátor, …v IT outsourcingu, nebo jako člen interního IT týmu. Nezáleží, jestli máte praxe 3 roky, nebo 8 let, ale kolik jste se toho už naučil.

  Až k nám nastoupíte, seznámíte se s novým prostředím a začnete řešit běžné problémy: aktualizaci serverů, zakládání doménových uživatelů, úpravu skupinových politik, nastavování/migrování e-mailů, firewallová pravidla, pomalé programy, zavirované počítače. Budete se tak seznamovat s "rukopisem" PATRONU, od kolegů načerpáte jejich i firemní best practices. Každý den se budete znalostně posouvat a spolu s tím získávat větší důvěru a samostatnost.

  Do pár měsíců počítejte s vlastními projekty. Do dvou let pak povedete realizaci IT infrastruktury u nového zákazníka o velikosti 15 PC, 1 fyzický server, 2 virtuální servery a bezpečnostní router FortiGate.

  Na co se můžete těšit?

  • Budeme si vážit vaší práce, protože moc dobře víme, že bez našich lidí bychom nebyli tam, kde jsme. Naším přáním je, aby každý v týmu dělal práci, která ho baví a my mu pomohli se v tom uplatnit.
  • Budeme vám věřit, když řeknete, že to zvládnete, případně se obrátíte na kolegy, kteří vám poradí. Nebudeme po vás chtít vyplňovat zbytečné tabulky.
  • Pracovní dobu máme od 8 do 16 hod., ale začátek a konec si ladí kolegové mezi sebou, když potřebují oběhat úřady nebo plánují výlet.
  • Vždy se budeme snažit, abyste měl férovou mzdu. Na nástupní mzdě se domluvíme podle vašich zkušeností. Orientačně by se mohla pohybovat okolo 33 400 Kč hrubého a růst s přibývající senioritou u nás ve firmě. K tomu vás odměníme za podařené projekty a proplatíme vám přesčasy, ačkoliv bychom se radovali, kdyby žádné přesčasy nebyly a kolegové spíše odpočívali.
  • Nejen zkušenosti získáte na víkendových realizacích, na které se těšíme, protože na ně jezdíme v týmech. Ale respektujeme i kolegy, kteří čas věnují rodině.
  • Čekají vás čtvrtletní rozhovory 1:1 s vedením, kde řeknete, co považujete za důležité.
  • Stolní fotbálek u nás nenajdete. Kolegové spíše oceňují bezplatné parkování u budovy nebo hraní s technologiemi, které je nejvíce zajímají. Když vás nějaká „hračka“ zaujme, koupíme vám ji k otestování.

  Jestli práce odpovídá tomu, co vás baví a zajímá, dejte nám o sobě vědět. Prosím, pošlete nám krátký popis „nejzajímavějšího, nebo nejsložitějšího problému, jaký jste zatím (vy)řešil“ a k tomu přiložte CV. Vašeho předchozího zaměstnavatele kontaktovat nebudeme a vám se ozveme do 7 dnů, co podnikneme dál.

  Budeme se těšit, že si to k nám přijdete nejprve na pár hodin obhlédnout, seznámíte se s kolegy, zažijete, jak pracujeme a co konkrétně budete dělat vy. Neváhejte nám napsat, ať se brzy poznáme.

  IT tým společnosti PATRON-IT

Co od nás můžete očekávat?

Prosím, pošlete nám krátký popis „nejzajímavějšího, nebo nejsložitějšího problému, jaký jste zatím (vy)řešil“ a k tomu přiložte CV.

Vašeho předchozího zaměstnavatele kontaktovat nebudeme a vám se ozveme do 7 dnů, co podnikneme dál…

Přátelská rozprava probíhá na hradecké pobočce v popracovních hodinách (po 16. h.) Včetně prohlídky našich kanceláří spolu strávíme 1 hodinu.

Přijďte si to k nám obhlédnout na pár hodin. Seznámíte se s kolegy, zažijete, jak pracujeme a co konkrétně byste dělal vy.

Jestli bude práce odpovídat tomu, co vás baví a zajímá, plácneme si na spolupráci. 😀

Budeme se na vás těšit v Hradci Králové

HRADECKÁ POLIKLINIKA III, Třída Edvarda Beneše 1549/34, 500 12 (naplánujte si k nám cestu)