Kariéra | PATRON-IT s.r.o.

Jaké pozice máme otevřené?

 • Správce sítě a zabezpečení (Hradec Králové)

  Jsme tým, co táhne za jeden provaz, aby dělal tu nejlepší správu sítě hodnou 21. století. Do Hradce Králové k sobě hledáme nového kolegu, který má jasno o svém povolání a preferuje dlouhodobé zaměstnání, kde všichni společně rosteme.

  Jak Tě vidíme nyní?

  V práci zatím řeším běžné problémy: aktualizaci serverů, zakládání doménových uživatelů, úpravu skupinových politik, nastavování/migrování e-mailů, firewallová prvidla, pomalé programy, zavirované počítače. Seznamuji se tak s "rukopisem" PATRON-ITu. Kolegové mi prozrazují své i firemní "best practices". Vidím, jak se každý týden znalostně posouvám. Spolu s tím získávám větší důvěru, samostatnost.

  Po půl roce?

  „Kolegyně hlásí, že konečně přišel nový NAS Synology pro zákazníka. Paráda. Aktualizuji OS, nastavuji IP, volím a zakládám RAID. Vytvářím uživatele a sdílené složky. Beru firemního Golfa a jedu k zákazníkovi. Zapojuji NAS do sítě přes oba síťové porty (LACP), uživatelům přesouvám data na NAS a ukazuji jim práci se sdíleným diskem. Nakonec nastavuji náš monitorovací systém, aby pravidelně NAS kontroloval přes SNMP…“

  Po dvou letech?

  „Dostal jsem první samostatný projekt. Jsem zodpovědný za plánování i realizaci. U nového zákazníka je třeba zřídit prostředí Active Directory o 15 počítačích, 1 fyzickém serveru, 2 virtuálních serverech a bezpečnostní router FortiGate. Osobně si beru na starost nový server Dell - nastavení HW (EUFI, diskové pole, TPM, FDE), instalaci Windows Server 2016, založení virtuálních serverů, přidání potřebných rolí a konfiguraci (Hyper-V, AD DC, DNS, DHCP, Remote Access, RDS, GPO, zálohování, ip rozsahy, monitorování serverů) a nastavení IPS, AV, firewallu na routeru. Méně zkušení kolegové se zatím starají o kontrolu a pročištění počítačů.“

  Mzda

  Na tuto pozici máme připravenou mzdu 33 400 Kč. Spolu s Tvými schopnostmi Ti bude růst i mzda. Stejně tak odměníme i veškerou snahu navíc.

  Vidíš to stejně?

  Těšíme se na tvůj životopis spolu s krátkým popisem „nejzajímavějšího, nebo nejsložitějšího problému, jaký jsi zatím (vy)řešil“ na kariera@patron-it.cz.

 • Správce souladu (Hradec Králové)

  Ve společnosti PATRON-IT jsme si vybudovali vlastní systém prevence, s jehož pomocí děláme pro zákazníky skvělou správu sítě.

  Koho hledáme

  Hledáme někoho, kdo má rád své „rituály“, uklizený stůl a je pečlivý.

  Abys technicky zvládl tuto práci, tak potřebuješ znalosti na úrovni správce sítě (vědět něco o sítích, serverech, počítačích, virtualizaci, virech a počítačové bezpečnosti).

  Jak bude vypadat Tvá práce

  Ráno dojdeš do firmy, pozdravíš se s kolegy, uděláš si kafe a pustíš se do kontroly jednotlivých systémů (Solarwinds MSP, ESET ERA, FortiAnalyzer a naše vlastní proprietární systémy). Nesoulad v systémech, na který narazíš, budeš rovnou řešit, nebo se domluvíš s kolegy z podpory na spolupráci.

  Nesouladem může být: detekovaný virus na PC, chybějící/přebývající SW na PC, chybějící kontroly na serveru, neproběhlé zálohování, nefunkční „patch management“ na stanici, detekce botnetové komunikace v síti, detekce neznámého zařízení v síti.

  Tvým cílem je dostat vše opět do „souladu“, domů odcházet s čistým stolem a vědomím že sítě našich zákazníků jsou v pořádku a bezpečí.

  Dále budeš mít na starost pravidelné aktualizace serverů, ruční kontroly záloh a upgrady FW síťových zařízení.

  S kým budeš v kontaktu

  Na začátku Tě kolegové ze supportu zaučí a ukáží Ti naše prostředí (cca 1-2 měsíce). Pak budeš často v kontaktu s Martinem Hallerem, se kterým budete systém (na základě Tvé zpětné vazby a nápadů) společně rozvíjet a zlepšovat.

  Mzda

  Na tuto pozici máme připravenou mzdu 35 200 Kč. Spolu s Tvými schopnostmi Ti bude růst i mzda. Stejně tak odměníme i veškerou snahu navíc.

  Dej nám o sobě vědět

  Pošli nám krátký popis „nejzajímavějšího, nebo nejsložitějšího problému, jaký jsi zatím (vy)řešil“ na kariera@patron-it.cz.

 • Dlouhodobá placená praxe pro studenty IT (Hradec Králové)

  Hraješ si ve volném čase s počítači? Zkoušíš například virtualizaci, Linux, Windows Server, Mikrotik, upgradovat svůj PC na SSD, nastavit si domácí NAS nebo se staráš o počítače celé své rodině a příbuzným?

  Přijď k nám

  • Umožníme Ti „hrát si“ s mnohem většími sítěmi (až stovky počítačů) a dražším hardwarem (síťová disková pole, clustery serverů).
  • Okolo sebe budeš mít přátelský kolektiv lidí se stejným zájmem, co Ti pomohou a zodpoví dotazy rychleji, než bys našel odpovědi na Googlu.
  • Co nastavíš/vymyslíš se ihned využije, bude mít smysl a dostaneš zpětnou vazbu od zákazníků.
  • Budeš dělat to samé co doma, a navíc za to dostaneš zaplaceno.
  • Při oboustranné spokojenosti se budeme těšit na budoucí spolupráci s Tebou

  Zeptej se svého spolužáka

  Mohl bych Ti tu dlouze psát, jak je praxe u nás „skvělá“ a stejně bys mi nemusel věřit. Nejlepší bude, když se rovnou zeptáš svého spolužáka, který u nás před pár lety začal na brigádě. Nyní je nezbytným členem týmu, kamarádem a jedním z nejlepších IT správců sítí, co znám. Napiš mu na FB messenger a zeptej se sám, jaká práce u nás je. (https://www.facebook.com/tomas.bartonicek.9)

  Těšíme se, až Tě poznáme

  Pokud máš volné alespoň 3 dny v týdnu, pošli nám o sobě pár informací spolu s krátkým popisem „co jsi v IT naposledy zkoumal“ na kariera@patron-it.cz.

Rád by sis to u nás nejdříve prohlédl?

Pošli nám e-mail a stav se za námi na kafe - uděláme Ti osobní den otevřených dvěří.
Nebo se podívej na náš facebookový profil.
kariera@patron-it.cz

S čím u nás můžeš počítat

IT je naším KONÍČKEM.
Do práce si chodíme plnit karierní sny.
Placené přesčasy.
Respektujeme tvůj volný čas. Když se práce nakupí, tvoji pomoc odměníme.
Postaráme se, abys znalostně rostl.
Směrem k vedení vlastních projektů.
Budeš řešit zajímavé a složité problémy.
Přesvědč se na blogu martinhaller.cz.
Zákazníci si váží naší práce.
A my si zase vážíme našich zákazníků.
Myslíme to na dlouho.
Uděláme vše proto, abys u nás zůstal co nejdéle a byl maximálně spokojený.
Co nejvíce věcí automatizujeme.
Opakující se úkony počítač neomrzí.
Budeme rádi, když nám pomůžeš vidět to, co nám může uniknout.
Nápady na zlepšení i zpětnou vazba od zákazníka.
Jsme přátelé a nejsme korporátní.
Pracujeme na společném cíli a vzájemně si pomáháme.
Příjemné pracovní prostředí.
Nové kanceláře i zákusky k voňavé kávě.

Jaký výběrový proces tě čeká?

Rádi si přečteme tvé CV, ale i pár slov o tom, co tě k nám přivádí, nebo proč bys u nás chtěl pracovat.

Na pohovor zveme telefonicky. Jak mít vstupenku napůl v kapse?

Pohovor je vedený přátelskou rozpravou a probíhá na hradecké pobočce. Včetně prohlídky našich kanceláří spolu strávíme 1 hodinu.

Pokud uspěješ a my se budeme líbit tobě, domluvíme se na 7-14 dní na zkoušku (tak aby ti to vycházelo se školou nebo s prací). Chceme, aby obě strany byly spokojené.

Pak přijde okamžik, kdy si snad plácneme na budoucí spolupráci.