Jsme tu od toho, abychom se efektivně postarali o Vaše problémy s IT a Vy se mohli nerušeně věnovat svému podnikání.

Zabezpečení sítě

Každý technik a firma, zabývající se správou výpočetní techniky (IT outsourcing), umí opravit počítač a „nějakým způsobem“ nastavit síťové služby. Málokdo to však dokáže udělat správně s ohledem na bezpečnost. Zákazník bohužel pozná rozdíl mezi správným a špatným nastavením, až když se něco stane.

Při výše uvedeném tvrzení vycházíme z našich zkušeností. Zákazníci k nám často přichází od konkurence poté, co v důsledku špatně nastavené sítě přišli o data či peníze. Největším problémem současné doby je nová kategorie crypto virů. Tyto viry nejprve smažou zálohy dat a poté zašifrují aktuální data, čímž se stanou nečitelná. Pro obnovení dat od Vás virus vyžaduje částku v řádu tisíců až desetitisíců. Přestože částku uhradíte, k datům se kvůli technickým problémům nemusíte vždy dostat.

Princip zabezpečení sítě

Komplexní správou sítě se zabýváme již od založení naší společnosti v roce 2011 (někteří zaměstnanci ještě déle) a vždy to byla naše hlavní činnost. Díky tomu jsme si vytvořili osvědčené postupy jak věci bezepečně nastavovat a spravovat.

Zabezpečení stavíme na těchto bodech:
 • Správné nastavení: základem je, aby vše bylo dobře nastaveno a viru či bezpečnostnímu útoku se předešlo. Správným nastavením bráníme uživateli ve spuštění virů, cizích programů, vynesení dat a šíření infekce/útoku v síti. Pravidelnými aktualizacemi předcházíme útoku skrze neaktualizovanou aplikaci.
 • Monitorování: pokud se stane, že by se v síti přeci jen vyskytl nějaký bezpečnostní problém, je nutné se o něm dozvědět. Ve výbavě máme monitorovací systémy a nástroje, které neustále vyhodnocují stav a dění v síti.
 • Reakce a vývoj: v případě zjištění problému je třeba vhodně reagovat a posílit bezpečnost v místě odkud útok přišel. Nejprve posbíráme dostatek informací o útoku abychom věděli odkud přišel, jak dlouho trval a co vše mohl zasáhnout. Teprve poté útok zastavíme a síť uvedeme do bezpečného stavu. Z poznatků o průniku poté upravíme nastavení zabezpečení, aby se problém znovu neopakoval.
 • Plán B: samozřejmostí je i plán pro katastrofický scénář. Pro případ, kdy by došlo k nejhoršímu, provádíme pravidelné několikanásobné zálohy dat včetně záloh nesmazatelných.

Zabezpečení jako služba

Služba zabezpečení je zahrnuta ve správě sítě od nás. Každý zákazník si zvolí úroveň zabezpečení, která mu vyhovuje. Rozhoduje se na základě způsobu své práce (některá nastavení přináší drobná omezení) a hodnoty svého podnikání (jak velká by byla ztráta, kdyby den nefungovala firma).

Zabezpečení sítí nabízíme i samostatně jako konzultační činnost nebo výpomoc současnému správci sítě.

Výhody pro Vás

 • Prevence ztráty dat
  Předcházíme ztrátě dat v důsledků napadení sítě virem či hackerem.
 • Zajištění funkčního IT
  Viry či útok odhalíme dříve než stihnou omezit běh Vaší firmy.
 • Garant služby
  Dohled a vedení služby má na starost dlouholetý odborník:
  Ing. Martin Haller
  Microsoft Certified Solution Expert
  Cisco Certified Network Professional
Zaujala Vás naše nabídka?
Napište si o více informací!
Prohlédněte si náš kompletní ceník včetně výhodných balíčků.

Reference

Hladkého chodu IT této společnosti se nám podařilo dosáhnout dodáním spolehlivého HW. Díky tomu jsme eliminovali HW poruchy a téměř veškerý servis provádíme na dálku s okamžitou odezvou.“

Vybrané balíčky

Bezpečnostní konzultace

1.500 Kč/h Konzultace či práce v oblasti zabezpečení sítí. nezávazně poptat
© 2011–2017 PATRON-IT s.r.o., design Kateřina Válková